| Brand & Model | Refurbished HP Elitebook 840 Ultrabook Laptop |
| Processor | Intel® Core™ i5-4300U Processor (2 Cores, 1.90 GHz, 3M Cache) |
| Memory | 8 GB RAM |
| Storage | 500 GB Hard Disk Drive |
| Display | 14.0" Full HD LED Backlight + Anti-Glare LED Display 1600x900, Ambient light sensor |
| Connectivity | Gigabit Ethernet, Wireless 802.11agn, 3 x USB 2.0, 1x eSATA/USB 2.0 Combo, HDMI, Audio In/Out, Bluetooth |
| Cables | Charger and Power Cable Included |
| Software | Windows 7 Professional, OpenOffice Suite and Microsoft Security Essentials |
| Condition | Refurbished ex-lease product |
| Delivery | Free Delivery Australia Wide |
| Warranty | 1 Year Hardware Parts & Labour Warranty |
Availability:
In Stock - Ships in 1 to 2 days.
Shipping:
Free Standard Shipping Australia Wide