| Brand & Model | Refurbished Apple MacBook Pro, 15-inch A1286 - Mid 2012 |
| Processor | Intel® Core i7-3615QM Processor (4 Cores, 2.3 GHz, 6M Cache) |
| Memory | 8 GB RAM |
| Storage | 500 GB hard drive, Super Drive (DVD-RW) |
| Display | 15.4-inch LED backlit glossy widescreen, 1440x900 pixels |
| Connectivity | Gigabit Ethernet, Airport (wireless), 2x USB 3.0, Bluetooth, Audio In/Out, iSight (webcam) |
| Software | Mac OS X 10.8 Mountain Lion and OpenOffice Suite and Free upgrade to macOS Sierra through Apple App Store Tutorial. |
| Condition | Refurbished ex-lease product |
| Delivery | Free Delivery Australia Wide |
| Warranty | 1 Year Hardware Parts & Labour Warranty |
Availability:
In Stock - Ships in 1 to 2 days.
Shipping:
Free Standard Shipping Australia Wide