| Brand & Model | Refurbished Panasonic Toughbook CF-53 Rugged Laptop Drop shock protection and a MIL-STD-810G, semi rugged military grade laptop. |
| Processor | Intel® Core™ i5-3340M Processor(2 Cores, 2.7 GHz, 3M Cache) |
| Memory | 8 GB RAM |
| Storage | 500 GB Hard Disk Drive, DVD-RW (DVD Burner) |
| Display | 14.0"XGA 1366x768, nit touchscreen , Anti-glare |
| Connectivity | Gigabit Ethernet, Wireless 802.11a/b/g/n, 4x USB, HDMI, VGA, Serial, PC Card, Express Card |
| Software | Windows 8 Professional, OpenOffice Suite and Microsoft Security Essentials |
| Condition | Refurbished ex-lease product |
| Delivery | Free Delivery Australia Wide |
| Warranty | 1 Year Hardware Parts & Labour Warranty |
Availability:
In Stock - Ships in 1 to 2 days.
Shipping:
Free Standard Shipping Australia Wide