| Brand & Model | Refurbished Apple MacBook Air 11.6-inch A1370 |
| Processor | Intel Core™2 Duo SU9600 Processor(2 Cores, 1.60 GHz, 2M Cache, 800 MHz FSB) |
| Memory | 4 GB RAM |
| Storage | 128GB Solid State Drive |
| Display | 11.6-inch glossy widescreen TFT LED backlit, 1366x768 pixels |
| Connectivity | Airport Extreme 802.11a/b/g/n(wireless), USB 2.0, iSight (webcam), Bluetooth |
| Software | Mac OS X 10.6 Snow Leopard and OpenOffice Suite Free upgrade to macOS Sierra through Apple App Store. Tutorial |
| Condition | Refurbished ex-lease product |
| Warranty | 1 Year Hardware Parts & Labour Warranty |
Availability:
In Stock - Ships in 1 to 2 days.
Shipping:
Free Shipping